وبلاگ
کاپرینا > مقالات > طراحی اپلیکیشن > مراحل ایجاد تجربه دیجیتال تعاملی

مراحل ایجاد تجربه دیجیتال تعاملی

برای اینکه سایت موثر و کارآمدی داشته باشید باید در طراحی آن چندکاره بودنش را هم مدنظر داشته باشید. طراحی سایت همانند طراحی خانه است. باید از آن در برابر تهدیدات محافظت کنید، فضای راحتی برای افراد ایجاد کنید و نیازهای اصلی اش را مدنظر داشته باشید. سایت باید به گونه ای طراحی شود که کسب مشتری، تعامل و برقراری ارتباط را راحت تر سازد و بتواند به حفظ مشتریان فعلی هم کمک کند. برای طراحی سایت باید علم، روانشناسی و هنر با هم ترکیب گردد. در این مقاله برای بهبود تجربه کاربری در سایت چند مرحله را کنار هم قرار داده ایم.

بر روی نوع کاربران تمرکز کنید نه پرسونای خریداران

پرسونای خریداران برای همترازی پیام های بازاریابی و متن تبلیغات طراحی می شود. برای اینکه بتوانید در سایت تان تجربه کاربری ایده آلی ایجاد کنید نیازی به دانستن پرسونای خریداران ندارید. شما باید بدانید چه نوع کاربرانی را قرار است هدف قرار دهید و آن ها چگونه سایت را مرور می کنند و به خرید می پردازند.

تجارب ساده ای ایجاد کنید

مشتریان زمانی که وارد سایت می شوند باید بلافاصله احساس تعامل با شما را داشته باشند. به همین خاطر مجبورید رابط کاربری ساده و تمیزی برایشان طراحی کنید و از فضاهای سفید هم بهره بگیرید.

اینکار باعث می شود کاربر سایت را بهتر مرور کند و چیزی که به دنبالش هست را راحت تر بیابد.

دستگاه های موبایلی را هم مدنظر داشته باشید

وقتی می خواهید تجربه کاربری ایجاد کنید باید از خودتان بپرسید سایت طراحی شده بر روی موبایل و دستگاه های موبایلی چه کارکردی خواهد داشت. ایا کاربران می توانند بر روی صفحات نمایش کوچک محتوای سایت شما را به راحتی ببینند؟ ظاهر سایت در تبلت یا گوشی های هوشمند چگونه خواهد بود؟ اگر در حال طراحی بر روی دسکتاپ هستید باید همه این موارد را به دقت مدنظر داشته باشید. اگر طراحی شما برای کاربران موبایلی هم مفید باشد می توانید تجربه کاربری بهتری هم ایجاد نمایید.

بخوانید  چگونه نرخ تبدیل را با تجربه کاربری عالی بهبود ببخشیم؟

به احساسات خود اعتماد نکنید

هرگز فرض نکنید که تجربه کاربری به سادگی به دست می اید. شما عقاید و اعتقادات شخصی خودتان را دارید. این اعتقادات ممکن است با عقاید کاربران متفاوت باشد. چیزی که شما و تیم تان به عنوان تجربه کاربری عالی می داند و می بیند ممکن است برای مشتریانی که برای بار اول از سایت بازدید می کنند متفاوت باشد. همیشه با دیگران هم ارتباط داشته باشید. با مشتریان واقعی خودتان تماس بگیرید و از آن ها بخواهید بازخوردشان را از طراحی جدید ارائه کنند. اگر مشتری ندارید از تست های مختلف بهره ببرید.

محتوایتان را ترکیب کنید

افراد نیازهای مختلفی دارند و به شیوه های متفاوتی با هم تعامل می کنند. برخی از افراد محتوای متنی را دوست دارند و برخی به محتوای ویدئویی بیشتر علاقه نشان می دهند. از طریق تست می توانید تعادل بین انواع مختلف ویدئو را پیدا کنید. بر اساس این تست ها می توانید محتوای سایت تان را اصلاح نمایید و همان محتوایی را ایجاد کنید که کاربران تان به دنبالش هستند.

طراحی سایت

طراحی سایت یکی از چندین خدماتی است که کاپرینا می تواند به خوبی و با کیفیت بالا به مشتریان خود ارائه دهد. طراحی سایت امری مهم و ضروری می باشد که باید به دست متخصص این کار سپرده شود. کاپرینا متعهد می شود که سایت شما را با بهترین کیفیت و پشتیبانی طولانی در اختیار شما بگذارید.

بیشتر بدانید درخواست مشاوره
مطالب دیگر
نظر کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *