وبلاگ
کاپرینا > مقالات > بازاریابی > چگونه به راحتی محتوای تعاملی ایجاد کنیم؟

چگونه به راحتی محتوای تعاملی ایجاد کنیم؟

همه افرادی که در دنیای بازاریابی محتوایی فعال هستند حتما شنیده اند که می گویند محتوا پادشاه است. یکی از نظرسنجی های انجام شده نشان می دهد 73 درصد از افراد بر این باورند که خریدشان را بعد از مطالعه محتوای موجود در سایت انجام می دهند. در دنیای آنلاین فروشنده ای نیست که به بازدیدکنندگان سایت توصیه کند از محصولات و خدمات موجود استفاده نماید.

اعتماد و اعتبار در دنیای آنلاین به کمک محتوای مفید و ارزشمند ایجاد می شود. متاسفانه این روزها همه شرکت ها در حال تولید محتوا هستند و به همین خاطر متمایز شدن در میان آن ها کار دشواری است. به همین خاطر در این مقاله تصمیم گرفتیم درباره نحوه ایجاد محتوای تعاملی با هم صحبت کنیم.

یک ارزیابی یا ازمون تعاملی ایجاد کنید

خیلی ها استفاده از ازمون را دوست دارند. می دانید چرا این گزینه اینقدر جذاب است؟ استفاده از ازمون و ارزیابی های جذاب به افراد کمک می کند در محتوای موجود غرق شوند . همین امر به ایجاد نتایج فوری می انجامد. با اینکه ازمون ها در بازارهای B2C بسیار سرگرم کننده هستند اما برای محیط های B2B نیز می توان چنین ارزیابی هایی ایجاد کرد. این موضوع به شما کمک می کند عمیق تر مخاطبتان را بشناسید و آن ها بر اساس نیازهایی که دارند بخش بندی نمایید. در چنین شرایطی قادر خواهید بود برای هر کاربر محتوایی که دوست دارد را ایجاد کنید.

اجازه دهید مشتریان تان صحبت کنند

یکی از آخرین ترندهایی که در بازاریابی محتوایی وجود دارد استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربران است. در دنیایی که پر از اینفلوئنسرها و حامیان برندهاست و تبلیغات پولی روز به روز رش می کند یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به مخاطبان استفاده از محتوایی است که خودشان تولید کرده اند.

بخوانید  برندها چگونه می توانند ارتباط با مشتری را تقویت کنند؟

این روش نه تنها یک روش ارزان و مقرون به صرفه است بلکه می تواند فعالیت های بازاریابی تان را ساده تر کند. علاوه بر این بیشتر مشتریان دوست دارند محتوای تولید شده توسط کاربران را با دوستان یا اعضای خانواده شان به اشتراک بگذارند. بیشتر مخاطبان به این نوع محتوا بیشتر اعتماد می کنند. این موضوع بدین معنی است که محتوای تولید شده توسط کاربر تعاملی تر از محتوای تبلیغاتی خواهد بود.

محتوای فعلی تان را بهینه سازی کنید

لازم نیست دوباره چیزی را اختراع کنید. قبل از اینکه بخواهید بر روی محتوای جدید سرمایه گذاری نمایید بهتر است به محتوایی که در حال حاضر در اختیار دارید نگاهی بیندازید. گاهی از اوقات می توانید از همین محتواها نهایت استفاده را ببرید. سعی کنید ظاهر محتوای فعلی را تغییر دهید.

تصاویر قدیمی را تعویض کنید و از تصاویر بهتری استفاده نمایید. داده ها یا بینش های ارزشمندی دارید که در گذشته نداشتید؟ چرا این داده ها را به اینفوگرافیک های جذاب تبدیل نمی کنید؟ انجام اینکار ساده تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. شما می توانید از ابزارهای موجود برای تولید اینفوگرافیک ها بهره ببرید یا اگر بودجه اش را داشتید از یک گرافیست حرفه ای استفاده کنید.

گزینه دیگری که پیش رو دارید بهینه سازی محتوا برای کلمات کلیدی دیگر است. از آنجایی که ابزارهای سئویی زیادی در بازار وجود دارد نمی توانید برای بهینه سازی محتوایتان عذر و بهانه بیاورید. سعی کنید کلمات کلیدی دیگری که برای کسب وکارتان مفید است را بیابید و آن را در محتوایی که دارید به کار ببرید. می توانید برای رسیدن به این کلمات از یک تحقیق ساده استفاده کنید.

بخوانید  طراحی بهتر سایت با رویکرد اول محتوا

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی یکی از چندین خدمات گروه کاپرینا می باشد که با استفاده تجارب طولانی در وب و بهره گیری از تجارب افراد متخصص می توانیم سایت شما را به برترین نتایج و بالاترین درصد سود برسانیم. سئو امری ضروری برای هر سایت می باشد زیرا بدون توجه به سئو سایت نمی توان به نتایج دلخواهمان برسیم.

بیشتر بدانید درخواست مشاوره
مطالب دیگر
نظر کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *