وبلاگ
کاپرینا > مقالات > سئو و بهینه سازی > چگونه سایت را از پنالتی گوگل خارج کنیم؟

چگونه سایت را از پنالتی گوگل خارج کنیم؟

چگونه سایت را از پنالتی گوگل خارج کنیم؟ ما در دنیای دیجیتال زندگی می کنیم جایی که تفاوت بین قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و صفحه دوم آن تاثیر زیادی بر روی جذب ترافیک و در نهایت فروش دارد. همین امر باعث شده است رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو و سئو بیشتر از قبل اهمیت داشته باشد. گاهی از اوقات سایت ها به خاطر تخطی از قوانین گوگل یا سایر موتورهای جستجو رتبه ای که دارند را از دست می دهند و دچار پنالتی می شوند.

این موضوع بدین معنی است که دیگر یافتن سایت شما در گوگل به راحتی قبل نخواهد بود و ترافیک سایت تان هم کمتر خواهد شد. در این مقاله سعی می کنیم برخی از پنالتی های گوگل را با هم مرور کنیم و ببینیم برای برطرف کردنشان چه کاری می توانیم انجام دهیم.

کلاکینگ

کلاکینگ تکنیکی است که در آن صاحب سایت تلاش می کند نسخه ای از سایتش را به موتورهای جستجو نشان دهد که متفاوت از نسخه ارائه شده برای بازدیدکنندگان است. کلاکینگ ممکن است به شیوه های مختلفی انجام شود. حتی اگر این مشکل به سهوا رخ دهد باز هم گوگل آن را جریمه می نماید. خوشبختانه شما می توانید این مشکل را برطرف کنید. اولین گام برای رفع این مشکل این است که ببینید چه بخش هایی از سایت کلاک شده اند. ابزارهای رایگان زیادی برای شناسایی این موضوع وجود دارد.

بعد از اینکه صفحه مدنظر را پیدا کردید می توانید به سراغ برطرف کردن آن بروید. مطمئن شوید که همه لینک های غیر عادی و ریدایرکت های نادرست را حذف می کنید.
اسپم: اسپم به معنای پیام نا مرتبط یا نادرستی است که به طیف وسیعی از کاربران اینترنت ارسال می شود. اسپم معمولا در اینترنت توسط برخی از کاربران مورد استفاده قرار می گیرد. موتورهای جستجو هم تلاش می کنند با چنین شرایطی مقابله کنند.

بخوانید  نکات طراحی برای صفحات پرداخت در موبایل

اسپم ها هم اشکال مختلفی دارند اما چیزی که بیشتر از بقیه جریمه می شود اسپم خالص است. اسپم خالص توسط سازمان هایی که از تکنیک های مبتنی بر اسپم استفاده می کنند تولید می شود. راحت ترین و سریع ترین روش برای حل مشکلات مرتبط با اسپم شناسایی منبع و حذف آن است. مطمئن شوید که شرکت تان یک بررسی جامع و کامل انجام می دهد و همه مشکلات موجود را برطرف می نماید.

ارزش

یکی از مهم ترین کارهایی که سایت باید انجام دهد اضافه کردن یک ارزش افزوده به بازدیدکنندگانی است که وارد آن می شوند و به دنبال اطلاعات موجود می گردند. مشابه کلاکینگ و اسپم کردن، تلاش برای اضافه کردن ارزش می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. هر سایتی باید صدای خاص خود را داشته باشد و داستانی را بگوید که برای بازدیدکنندگان ارزشمند و مفید باشد.

بیشتر این داستان ها به محتوایی که در سایت تان تولید می شود بستگی خواهد داشت. اگر سایت تان محتوای ارزشمندی نداشته باشد از طریق گوگل دچار پنالتی می شود. پس به جای اینکه محتوای بی ارزشی تولید کنید و از ماشین ها برای اینکار بهره ببرید از انسان ها برای نوشتن مطلب های مفید بهره ببرید.

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی یکی از چندین خدمات گروه کاپرینا می باشد که با استفاده تجارب طولانی در وب و بهره گیری از تجارب افراد متخصص می توانیم سایت شما را به برترین نتایج و بالاترین درصد سود برسانیم. سئو امری ضروری برای هر سایت می باشد زیرا بدون توجه به سئو سایت نمی توان به نتایج دلخواهمان برسیم.

بیشتر بدانید درخواست مشاوره
مطالب دیگر
نظر کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *