وبلاگ
کاپرینا > مقالات > بازاریابی > چگونه نرخ تبدیل را با تجربه کاربری عالی بهبود ببخشیم؟

چگونه نرخ تبدیل را با تجربه کاربری عالی بهبود ببخشیم؟

هیچ بازاریابی نمی تواند همیشه از سایتی که ایجاد می کنید و فعالیت هایی که دارد راضی باشد. حتی در مواقعی که همه تکنیک های موجود برای افزایش نرخ تبدیل هم اجرا می شود باز هم ممکن است مواردی نیاز به بهبود داشته باشد. این روزها دنیای دیجیتال سریع تر از قبل دچار تغییر و تحول می شود.

حالا شما مخاطبان زیادی دارید که باید با آن ها تعامل داشته باشید و سایت تان را برایشان بهینه سازی کنید. اما یافتن این ره حل ها برای برخی از افراد کمی دشوار است. حالا که افراد زیادی برای گشت و گذار در دنیای اینترنت از موبایل و گوشی های موبایلی استفاده می کنند ما هم باید به دنبال بهبود تجربه کاربرهایمان باشیم. در این مقاله سعی می کنیم به همین موضوع بپردازیم.

کاربردی بودن سایت را بهبود ببخشید

یکی از فاکتورهایی که کاربردی بودن سایت را نشان می دهد ناحیه قرار گیری انگشت شست است. ابزارهای زیادی در بازار وجود دارد که قرار گرفتن انگشت شست بر روی سایت موبایلی را نشان می دهد. گاهی از اوقات Call to action ها یا نقاط تعامل شما خارج از این ناحیه قرار می گیرند. مطالعات انجام شده نشان می دهد تنها عناصری که بالای خط تا هستند توجه زیادی به خود جذب می کنند .

این موضوع بدین معنی است که عناصر قرار گرفته در گوشه بالا و سمت چپ باید جذاب و واضح طراحی شود. همین جزییات کوچک می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی تجربه کاربری افراد داشته باشد. از سوی دیگر مواردی همچون سرعت سایت هم می تواند تجربه کاربران را بسازد یا آن را به طور کلی نابود سازد. سرعت بارگذاری سایت شما چقدر است؟ کاربران چگونه می توانند بین صفحات مختلف حرکت کنند؟ زمانی که روی چیزی کلیک می کنند سرعت بارگذاری ان چقدر است؟ به فکر بهبود سرعت بارگذاری سایت تان باشید.

بخوانید  چگونه محتوا جذاب تولید کنیم؟

محتوای سایت خود را بهینه سازی کنید و سازمان دهی نمایید

عنصر دیگری که در کاربردی بودن سایت دخیل است، راحتی ناوبری و گشت و گذار در آن می باشد. هرچقدر کاربر سریع تر و راحت تر در سایت حرکت کند احتمال تبدیل شدنش به مشتری هم بیشتر می شود. اگر کاربر B2B دارید او باید بتواند اطلاعات سازمان یا شرکت تان را به راحتی در صفحه اصلی سایت بیابد. بررسی های انجام شده نشان می دهد افراد بر اساس احساسات شان تصمیم می گیرند.

اگر احساسی که کاربران از سایت تان دریافت می کنند خوب باشد احتمال خرید کردنشان هم بیشتر می شود. این موضوع را در صفحات فرودتان هم مدنظر داشته باشید. سعی کنید پاسخ های احساسی و عاطفی از طراحی سایت به دست آورید. فراموش نکنید که همه چیز به نشان دادن اطلاعات مربوط نمی شود. شما باید نحوه نمایش این اطلاعات را هم مدنظر داشته باشید.

ببینید چه چیزی برای کاربران تان کارکرد خوبی دارد

حالا باید ببینید کاربران تان چه چیزی را از سایت تان دوست دارندو از چه جنبه آن متنفرند. ابزارهای مختلفی در بازار وجود دارد که به شناسایی این نکات کمک می کند. به عنوان مثال ابزار Hotjar می تواند قابلیت های زیادی درباره نیازهای کاربران و جاهایی که روی سایت کلیک کرده اند در اختیارتان بگذارد.

تجزیه و تحلیل کردن این اطلاعات شما را قادر می سازد خواسته های کاربران تان را درک کنید و در طراحی هایتان به کار ببرید. در این شرایط می توانید مطمئن باشید که نرخ تبدیل سایت افزایش می یابد .

بخوانید  7 مرحله طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت یکی از چندین خدماتی است که کاپرینا می تواند به خوبی و با کیفیت بالا به مشتریان خود ارائه دهد. طراحی سایت امری مهم و ضروری می باشد که باید به دست متخصص این کار سپرده شود. کاپرینا متعهد می شود که سایت شما را با بهترین کیفیت و پشتیبانی طولانی در اختیار شما بگذارید.

بیشتر بدانید درخواست مشاوره
مطالب دیگر
نظر کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *